Mesto Trstená

Obyvateľov : 7 308 

Zástupkyňa primátora :
PhDr. Ing. Magdaléna Zmarzláková

Bernolákova 96/8 

PSČ: 028 01

Tel.kontakt MsÚ:

043 / 5310 100

Tel.predvoľba: 00421 / 43 ...

  Táto adresa je chránená proti spamovaniu, pre jej zobrazenie potrebujete mať povolené Javascripty
Kontakty

 

 

 

Mestský rozhlas
Dôležité informácie

Sociálna pomoc
 
Krízové situácie

Ako postupovať v 
krízových situáciách

Stav vodných tokov

Meteorologické a hydrologické výstrahy

Predpoveď počasia

RSS odber článkov
Chcete mať vždy najčerstvejšie správy z nášho webu ? Všetko je také ľahké. A pritom nemusíte stále sledovať naše stránky. Odber nových článkov na Váš počítač. Kliknite :
Povinné zverejňovanie
        
Zoznam zmlúv, faktúr a objednávok
         
Náš tip

Chcete vedieť novinky v 
našom regióne?
 Otvorí stránku Turistického informačného centra

  Informačné centrum Námestovo [Nové okno]

 Klaster Orava [Nové okno]

 Zoznam_lekárov

   Úvodná strana    arrow   Samospráva   arrow Získané granty arrow Otvorenie cyklotrasy

Otvorenie cyklotrasy Tlač E-mail
Napísal Administrator   
22. September 2015

Logo

Otvorenie cyklisitckého chodníka Historicko – kultúrno – prírodnej cesty okolo Tatier
Starosta Gminy Czarny Dunajec a partneri projektu: Mesto Nowy Targ, Gmina Nowy Targ a Gmina Szaflary, Vás srdečne pozývajú na slávnostné otvorenie poľskej časti Historicko – kultúrno – prírodnej CESTY OKOLO TATIER, ktoré sa uskutoční dňa 27. septembra 2015 v Czarnom Dunajci.

Toto podujatie je súčasťou osláv Dňa Európskej spolupráce, ktorý pripadá na Svetový deň cestovného ruchu  27. september.

Začiatok podujatia je naplánovaný na 14.00 hod. na vybudovanom parkovisku v rámci projektu pod názvom „Historicko – kultúrno – prírodná cesta okolo Tatier“, ktorý slúži účastníkom Cesty okolo Tatier  pri komplexe škôl v Czarnom Dunajci. Následne o 15.00 hod. na cyklotrase priamo v mieste štátnej hranice bude oficiálne otvorenie Cesty okolo Tatier a začiatok jazdy na bicykli.  Od 14.00 do 18.00 hod. na parkovisku pri komplexe škôl bude prebiehať cyklistický rodinný piknik s množstvom atrakcií a prekvapení. Pripravené sú tiež vystúpenia poľských a slovenských súborov, súťaže pre deti a dospelých, prezentácia bezpečnosti na cyklotrase, súťaže zručností, propagácia spoločností súvisiaca s cyklistickou turistikou, historická výstava týkajúca sa bývalej železničnej dráhy Nowy Targ – Suchá Hora. O 18.00 hod. sa uskutoční sprievod v rámci ktorého uvidíte pouličné divadlo, chôdzu na choduliach, tanečníkov a bubeníkov smerujúcich na námestie v Czarnom Dunajci, kde sa v scenérii czarnodunajeckého námestia o 18.30 hod. začne finálová šou pod názvom REVOLÚCIA v réžii Jerzego Zonia, s účasťou poľských a slovenských umelcov, okrem iných aj Divadlo KTO a Divadlo pravdy. K dispozícii bude veľa nezvyčajných ohňových ukážok, pyrotechnických efektov, originálne scénické predstavenia.


Podujatie organizované dňa 27. septembra zahŕňa realizáciu strategického cezhraničného projektu týkajúceho sa vybudovania I. etapy Historicko – kultúrno – prírodnej cesty okolo Tatier, v ktorom je zúčastnených 13 poľských a slovenských samospráv, vedúcim partnerom je Gmina Czarny Dunajec. Projekt je spolufinancovaný Európskou úniou z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci Programu cezhraničnej spolupráce Poľská republika – Slovenská republika 2007 – 2013. Jeho efektom je takmer 80 km klasických a bezpečných cyklistických trás  s asfaltovým, alebo štrkovým povrchom vedených cez Podhalie, Oravu, Spiš a Liptov. Až 35 km cezhraničných trás vytvára nepretržitý úsek postavený na bývalej železničnej dráhe od mesta Nowy Targ, cez gminu Szaflary, gminu Nowy Targ a gminu Czarny Dunajec k slovenskej hranici na Suchej Hore, ďalej cez Hladovku, Liesek do mesta Trstená.  Ostatné úseky Cesty okolo Tatier sa nachádzajú na Spiši (Vrbov – Kežmarok – Huncovce) a v Liptovskom Mikuláši. Okrem toho sa vybudovala drobná infraštruktúra – odpočinky, informačné a smerové tabule, parkovisko v Czarnom Dunajci, rekreačné miesto pri moste v Podczerwonem.

Historicko – kultúrno – prírodná cesta okolo Tatier je vo veľkom meradle cezhraničné predsavzatie, ktoré je výsledkom iniciatívy a koordinácie Euroregiónu „Tatry” od roku 2004, dlhodobej spolupráce poľských a slovenských samospráv.  Projekt zahŕňa realizáciu viac ako 250 km cyklistických, bežeckých, turistických a náučných trás okolo Tatier. Je to jedinečná turistická atrakcia umožňujúca aktívny odpočinok, propagáciu zdravého využitia voľného času,  bezpečného a priaznivého pre životné prostredie, ktoré zahŕňa vyhliadky  jedinečných miest, prírodných, kultúrnych a historických krás. Iniciatíva Euroregiónu „Tatry“ vďaka zaangažovaniu samospráv a získaniu finančných prostriedkov z Európskej únie sa dočkala realizácie. Dnes je hotových vyše 100 km cyklistických trás Cesty okolo Tatier, vybudovaných  v rámci I. etapy projektu a skôr vybudovaných cez jednotlivé samosprávy. Žiadosť o financovanie II. etapy Cesty okolo Tatier a budovanie ďalších vyše 60 km cyklistických trás, ktoré uzavrú puto na poľskej strane bol predložený ako vlajkový projekt v auguste 2015 prostredníctvom Európskeho zoskupenia územnej spolupráce TATRY, spoločne s 10 samosprávami v rámci Programu Interreg V-A PL – SK 2014 – 2020. Cesta okolo Tatier je doposiaľ najväčším predsavzatím takéhoto typu v našom regióne, dotýkajúceho sa vybudovania bezpečnostných cyklistických trás. Už dnes sa stretáva s veľkým súhlasom samospráv, obyvateľov a turistov,  teší sa veľkej popularite medzi cyklistami, korčuliarmi a bežcami. 

Otvorenie slovenskej časti Cesty okolo Tatier je naplánované na koniec októbra 2015.
Viac informácií o Ceste okolo Tatier a o slávnostnom otvorení sa dozviete na www.szlakwokoltatr.eu  

Fotografia cyklotrasy

Fotografia cyklotrasa

Plagát

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozvánka na cyklistické preteky

Prihláška na cyklistické preteky

 
Dôležité linky
  
3D Kino Mier
ticketportal.png 
PHSR 2015-2022
Online knižnica mesta Trstená 
    
Verejné korčulovanie [Nové okno]
   
Naše mesto kliká zodpovedne.sk
                             
ZISS
   
  Nahlasovací formulár nelegálneho obsahu 
          
Pomoc.sk
  
Získané granty
 
Cesta okolo tatier
   
Komunitný plán sociálnych služieb 2016 - 2023
   
Zoznam FREE WIFI
  
Voľby NR SR 2016
    
Audiovizuálny fond
   
   Logo veža
    Kúria Logo 
   Euroregion Tatry
    EZUS Tatry

Vyhlásenie o prístupnosti | Správca obsahu: Mesto Trstená, Bernolákova 96/8, 028 01 Trstená, tel.043 5310 100
Technická podpora: webmaster | Vytvoril : Richard Gajniak - CompServis | Hosting : WEBGLOBE | © 2008-2020

www.trstena.sk
www.trstena.sk