Mesto Trstená

Obyvateľov : 7 308 

Zástupkyňa primátora :
PhDr. Ing. Magdaléna Zmarzláková

Bernolákova 96/8 

PSČ: 028 01

Tel.kontakt MsÚ:

043 / 5310 100

Tel.predvoľba: 00421 / 43 ...

  Táto adresa je chránená proti spamovaniu, pre jej zobrazenie potrebujete mať povolené Javascripty
Kontakty

 

 

 

Mestský rozhlas
Dôležité informácie

Sociálna pomoc
 
Krízové situácie

Ako postupovať v 
krízových situáciách

Stav vodných tokov

Meteorologické a hydrologické výstrahy

Predpoveď počasia

RSS odber článkov
Chcete mať vždy najčerstvejšie správy z nášho webu ? Všetko je také ľahké. A pritom nemusíte stále sledovať naše stránky. Odber nových článkov na Váš počítač. Kliknite :
Povinné zverejňovanie
        
Zoznam zmlúv, faktúr a objednávok
         
Náš tip

Chcete vedieť novinky v 
našom regióne?
 Otvorí stránku Turistického informačného centra

  Informačné centrum Námestovo [Nové okno]

 Klaster Orava [Nové okno]

 Zoznam_lekárov

   Úvodná strana    arrow   Samospráva   arrow Ziskané granty arrow Získaný grant

Získaný grant Tlač E-mail
Napísal Administrator   
04. December 2014
Zlepšenie materiálno – technického zabezpečenia Dobrovoľného hasičského zboru v Trstenej

V septembri 2014 si Dobrovoľný hasičský zbor v Trstenej pripomenul 137. výročie od svojho založenia. V súčasnej dobe hasičský zbor registruje 80 členov z toho 35 aktívnych a obetavých členov, ochotných pomôcť kedykoľvek.

 Okrem pomoci občanom mesta pri rôznych živelných pohromách pomáhajú dobrovoľní hasiči aj pri hasení požiarov v susedných obciach a taktiež pri odstraňovaní rôznych prírodných kalamít ako sú povodne (odčerpávanie vody z pivníc a komunikácií), čistenie priepustí a potrubí, požiare a snehové kalamity (ľadové bariéry). Dobrovoľní hasiči sa v priebehu roka venujú deťom a mládeži, kde v rámci krúžku mladých hasičov ich zasväcujú do tajov tohto poslania. Úzko spolupracujú s okresnými štruktúrami hasičského, záchranného a policajného zboru na úseku prevencie, kde vykonávajú preventívnu činnosť pre žiakov a študentov (besedy, workshopy s názornými ukážkami hasenia) a prehliadky hasičskej, záchrannej a policajnej techniky (Deň záchranných, hasičských a policajných zložiek).

V súčasnosti trstenskí dobrovoľní hasiči nadväzujú na bohatú tradíciu súťaží v hasičskom športe. V rámci Hornooravskej hasičskej ligy a ostatných regionálnych či celoslovenských súťaží si preverujú svoje kvality s ostatnými hasičskými družstvami. V roku 2014 v Hornooravskej lige hasičov v Čimhovej v kategórií „Muži“ obsadili naši dobrovoľní hasiči krásne 2. miesto. DHZ má pre svoju činnosť vyčlenenú určitú časť finančných prostriedkov z rozpočtu mesta, čo však postačuje maximálne na zabezpečenie údržby hasiacej techniky. Z dôvodu zlepšenia materiálno technického zabezpečenia DHZ, bola v máji 2014 spracovaná žiadosť o poskytnutie nenávratného finančného príspevku na Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky v zmysle Výzvy č. II. SKR 2014 a na základe rozhodnutia ministra zo dňa 30.10.2014 nám bola schválená dotácia vo výške 7 000 Eur, čo predstavuje 95 % z celkových nákladov projektu.Hlavným cieľom projektu je zlepšenie a modernizácia materiálno – technického vybavenia Dobrovoľného  hasičského zboru v meste Trstená na úseku ochrany pred živelnými pohromami a pri vykonávaní záchranárskych prác v ťažko dostupných (horských) terénoch pri mimoriadnych udalostiach (povodne, požiare, snehové kalamity, havárie, hľadanie nezvestných osôb). Projektom sa zlepší a skvalitní  vybavenosť materiálno – technického vybavenie DHZ v meste Trstená a to konkrétne nákupom špeciálnych strojov, prístrojov a zariadení (rádiostanice, ručný nabíjač, hadice, prúdnice, prejazdový mostík, hasiace vaky, dýchací prístroj - maska). 

 
Dôležité linky
  
3D Kino Mier
ticketportal.png 
PHSR 2015-2022
Online knižnica mesta Trstená 
    
Verejné korčulovanie [Nové okno]
   
Naše mesto kliká zodpovedne.sk
                             
ZISS
   
  Nahlasovací formulár nelegálneho obsahu 
          
Pomoc.sk
  
Získané granty
 
Cesta okolo tatier
   
Komunitný plán sociálnych služieb 2016 - 2023
   
Zoznam FREE WIFI
  
Voľby NR SR 2016
    
Audiovizuálny fond
   
   Logo veža
    Kúria Logo 
   Euroregion Tatry
    EZUS Tatry

Vyhlásenie o prístupnosti | Správca obsahu: Mesto Trstená, Bernolákova 96/8, 028 01 Trstená, tel.043 5310 100
Technická podpora: webmaster | Vytvoril : Richard Gajniak - CompServis | Hosting : WEBGLOBE | © 2008-2020

www.trstena.sk
www.trstena.sk