Mesto Trstená

Obyvateľov : 7 308 

Zástupkyňa primátora :
PhDr. Ing. Magdaléna Zmarzláková

Bernolákova 96/8 

PSČ: 028 01

Tel.kontakt MsÚ:

043 / 5310 100

Tel.predvoľba: 00421 / 43 ...

  Táto adresa je chránená proti spamovaniu, pre jej zobrazenie potrebujete mať povolené Javascripty
Kontakty

 

 

 

Mestský rozhlas
Dôležité informácie

Sociálna pomoc
 
Krízové situácie

Ako postupovať v 
krízových situáciách

Stav vodných tokov

Meteorologické a hydrologické výstrahy

Predpoveď počasia

RSS odber článkov
Chcete mať vždy najčerstvejšie správy z nášho webu ? Všetko je také ľahké. A pritom nemusíte stále sledovať naše stránky. Odber nových článkov na Váš počítač. Kliknite :
Povinné zverejňovanie
        
Zoznam zmlúv, faktúr a objednávok
         
Náš tip

Chcete vedieť novinky v 
našom regióne?
 Otvorí stránku Turistického informačného centra

  Informačné centrum Námestovo [Nové okno]

 Klaster Orava [Nové okno]

 Zoznam_lekárov

   Úvodná strana    arrow   Samospráva   arrow Oznamy arrow Otvorenie dialyzačného strediska

Otvorenie dialyzačného strediska Tlač E-mail
Napísal Administrator   
19. March 2014

Dialyzačné stredisko v Trstenej je už otvorené

Najmodernejšia technológia, bezpečnosť a komfort pre pacientov i zdravotnícky personál, to sú kľúčové výhody novootvoreného dialyzačného strediska v Trstenej.

Spoločnosť B. Braun Avitum dňa 18. marca 2014 otvorilo v Trstenej úplne nové moderné dialyzačné stredisko s kapacitou 10 lôžok s možnosťou rozšírenia až na trinásť. Na tlačovej konferenii, ktorá sa konala v nových priestoroch dialyzačného strediska v Trstenej riaditeľ siete dialyzačných stredísk B. Braun Avitum MUDr. Martin Kuncek povedal, informoval že výstavba strediska a nefrologickej ambulancie trvala 9 mesiacov a celková investícia vrátane technológií a komplexného vybavenia predstavuje 1,5 milióna eur. Ďalej dodal, že „hlavným dôvodom výstavby nového dialyzačného strediska je celosvetová stratégia skupiny B. Braun trvalo zvyšovať kvalitu starostlivosti o  dialyzovaných pacientov.“  Prví pacienti prídu na liečbu do nového dialyzačného strediska vo veľmi krátkom čase: „Najmodernejšou technológiou sa dosiahne maximálna bezpečnosť a komfort pre pacientov i zdravotnícky personál. Naši pacienti k nám dochádzajú 3-krát týždenne a vzhľadom na mnoho hodín strávených spolu ich vnímame ako rodinu. Aj preto sme radi, že im môžeme ešte zvýšiť komfort pri ich fyzicky i psychicky veľmi náročnej liečbe.“ „Nové priestory disponujú desiatimi kompletne vybavenými dialyzačnými lôžkami spĺňajúcimi tie najprísnejšie štandardy. Denná kapacita na dialýzu je až 26 pacientov v dvojsmennej prevádzke,“ opisuje budúci chod zariadenia hlavná nefrologička B. Braun Avitum na Slovensku MUDr. Monika Alaxinová. V prízemnej budove je okrem priestoru na dialýzu aj nefrologická ambulancia. Ďalej dodala, že aj vďaka dialyzačnímu centru v Trstenej sa bude môcť zvýšiť počet transplantácii v tomto regióne.MUDr. Marián Vojtko, vedúci lekár dializačného strediska B-braun informoval, že v Trstenej budú pracovať 4 lekári, osem sestier a 3 sanitárky. Pacienti tak navyše vďaka novej lokalite v blízkosti Hornooravskej nemocnice s poliklinikou Trstená, ktorá disponuje nepretržitou lôžkovou prevádzkou, získa ľahší prístup k ďalšej zdravotnej starostlivosti. „Mesto má záujem o  zlepšovanie ponuky zdravotníckych služieb pre obyvateľov regiónu, a preto túto investíciu v blízkosti areálu nemocnice prijíma veľmi pozitívne. Stredisko má veľký význam nie len pre město, ale aj pre celý región Oravy. “ povedal vo svojom príspevku primátor Trstenej Ing. Jozef Ďubjak.

Dialyzačné stredisko bude poskytovať celú škálu dialyzačnej starostlivosti počnúc hemodialýzou, pokračujúc hemodiafiltráciou a končiac peritoneálnou dialýzou, dodala MUDr. Monika Alaxinová. Tlačovej konferenci esa zúčastnila aj pani Mária Korbeľová, ktorá bude ako jedna z prvých pacientov využívať služby Dialyzačného strediska v Trstenej.

Fotogaléria

 
Dôležité linky
  
3D Kino Mier
ticketportal.png 
PHSR 2015-2022
Online knižnica mesta Trstená 
    
Verejné korčulovanie [Nové okno]
   
Naše mesto kliká zodpovedne.sk
                             
ZISS
   
  Nahlasovací formulár nelegálneho obsahu 
          
Pomoc.sk
  
Získané granty
 
Cesta okolo tatier
   
Komunitný plán sociálnych služieb 2016 - 2023
   
Zoznam FREE WIFI
  
Voľby NR SR 2016
    
Audiovizuálny fond
   
   Logo veža
    Kúria Logo 
   Euroregion Tatry
    EZUS Tatry

Vyhlásenie o prístupnosti | Správca obsahu: Mesto Trstená, Bernolákova 96/8, 028 01 Trstená, tel.043 5310 100
Technická podpora: webmaster | Vytvoril : Richard Gajniak - CompServis | Hosting : WEBGLOBE | © 2008-2020

www.trstena.sk
www.trstena.sk