Mesto Trstená

Obyvateľov : 7 308 

Zástupkyňa primátora :
PhDr. Ing. Magdaléna Zmarzláková

Bernolákova 96/8 

PSČ: 028 01

Tel.kontakt MsÚ:

043 / 5310 100

Tel.predvoľba: 00421 / 43 ...

  Táto adresa je chránená proti spamovaniu, pre jej zobrazenie potrebujete mať povolené Javascripty
Kontakty

 

 

 

Mestský rozhlas
Dôležité informácie

Sociálna pomoc
 
Krízové situácie

Ako postupovať v 
krízových situáciách

Stav vodných tokov

Meteorologické a hydrologické výstrahy

Predpoveď počasia

RSS odber článkov
Chcete mať vždy najčerstvejšie správy z nášho webu ? Všetko je také ľahké. A pritom nemusíte stále sledovať naše stránky. Odber nových článkov na Váš počítač. Kliknite :
Povinné zverejňovanie
        
Zoznam zmlúv, faktúr a objednávok
         
Náš tip

Chcete vedieť novinky v 
našom regióne?
 Otvorí stránku Turistického informačného centra

  Informačné centrum Námestovo [Nové okno]

 Klaster Orava [Nové okno]

 Zoznam_lekárov

   Úvodná strana    arrow   Kultúra   arrow Kultúrne akcie arrow Dni španielskej kultúry

Dni španielskej kultúry Tlač E-mail
Napísal Marta Fukasová   
25. April 2012

Dni španielskej kultúry v Trstenej

Bilingválne slovensko – španielske  Gymnázium Martina Hattalu v Trstenej  už  tradične uskutočnilo Dni španielskej kultúry v dňoch 19. a 20. apríla 2012. Tento školský rok to bol už 10. ročník, na ktorom mohli naši študenti všetkých ročníkov – od 1 až po 5 triedu – ukázať svoje majstrovstvo nielen čo sa týka vedomostí, ale aj svoje manuálne zručnosti, či kulinárske umenie.

Dni sme rozdelili do dvoch častí. Vo štvrtok – 19.4.2012 sa niesli v znamení španielskej kuchyne a na rozvíjanie fantázie, tvorivosti, ale i jazykových schopností. Žiaci pod vedením svojich učiteľov či španielskych lektorov pripravili tradičné španielske jedlá, ktoré aj naaranžovali v duchu farieb Španielskeho kráľovstva . Prevládali farby červená, žltá a čierna.

Celé toto podujatie otvoril riaditeľ školy Mgr. Kristofčák a  primátor mesta Ing. Jozef Ďubjak. Všetci prítomní boli nadšení pochúťkami, ktoré boli vystavené v priestoroch školy a ktoré aj pohladili naše žalúdky. Každá trieda prítomných oboznámila s jednotlivými jedlami, informovali o ich príprave, o servírovaní a to všetko prebiehalo v španielskom jazyku. Samozrejme , že nechýbala tortilla či sangría, ale bezalkoholická.

Piatok – 20.4.2012- sa niesol v slávnostnejšom duchu. Na začiatku boli naši štyria španielski lektori – Mónica Vergara de Andrés, Alicia López Pastor, María Isabel Narros Martínez , Julio Ruiz Monteagudo   a zástupca Španielskeho veľvyslanectva v Bratislave pán Pardňas, prijatí primátorom mesta Trstená pánom Ďubjakom, Na tomto stretnutí sa prítomní informovali navzájom o podmienkach fungovania bilingválneho gymnázia v Trstenej, boli spomenuté výborné výsledky, ktoré naši žiaci dosahujú v rôznych súťažiach a umiestňujú sa na popredných miestach. Pán Pardiňas vysoko hodnotil prácu našich učiteľov ,  lektorov, žiakov ako i vedenia školy. Ocenil aj záujem mesta Trstená o bilingválne gymnázium a vyjadril poďakovanie primátorovi mesta Trstená za pomoc, ktorú preukazuje mesto tejto sekcii.

Naši žiaci pripravili pod taktovkou učiteľov bilingválnej sekcie slávnostnú akadémiu, ktorá bola spojená s odovzdávaním štipendií 3 vybratým žiačkam. Tejto udalosti sa zúčastnil jazykový poradca pri Španielskom veľvyslanectve  v Bratislave  pán Pardiňas spolu s riaditeľom školy Mgr. Kristofčákom a aj primátorom Ing. Ďubjakom .

Naši žiaci predviedli španielsky jazyk umeleckým spôsobom – recitovali poéziu španielskych autorov a recitáciu podfarbili hrou na husle a violu. Nasledovalo divadelné predstavenie, ktoré pripravil lektor Julio v spolupráci s lektorkou Aliciou. Predstavenie malo veľký úspech , pobavilo všetkých prítomných a s úsmevom na tvári sme ukončili Dni španielskej kultúry.

Ďakujeme všetkým, ktorí tieto pekné chvíle pripravili a vyjadrujeme želanie, aby aj v ďalších rokoch sme mohli  ukázať, čo vieme nielen v škole, ale aj obyvateľom nášho mestečka a regiónu.

[Fotogaléria]

 
Dôležité linky
  
3D Kino Mier
ticketportal.png 
PHSR 2015-2022
Online knižnica mesta Trstená 
    
Verejné korčulovanie [Nové okno]
   
Naše mesto kliká zodpovedne.sk
                             
ZISS
   
  Nahlasovací formulár nelegálneho obsahu 
          
Pomoc.sk
  
Získané granty
 
Cesta okolo tatier
   
Komunitný plán sociálnych služieb 2016 - 2023
   
Zoznam FREE WIFI
  
Voľby NR SR 2016
    
Audiovizuálny fond
   
   Logo veža
    Kúria Logo 
   Euroregion Tatry
    EZUS Tatry

Vyhlásenie o prístupnosti | Správca obsahu: Mesto Trstená, Bernolákova 96/8, 028 01 Trstená, tel.043 5310 100
Technická podpora: webmaster | Vytvoril : Richard Gajniak - CompServis | Hosting : WEBGLOBE | © 2008-2020

www.trstena.sk
www.trstena.sk