Mesto Trstená

Obyvateľov : 7 308 

Zástupkyňa primátora :
PhDr. Ing. Magdaléna Zmarzláková

Bernolákova 96/8 

PSČ: 028 01

Tel.kontakt MsÚ:

043 / 5310 100

Tel.predvoľba: 00421 / 43 ...

  Táto adresa je chránená proti spamovaniu, pre jej zobrazenie potrebujete mať povolené Javascripty
Kontakty

 

 

 

Mestský rozhlas
Dôležité informácie

Sociálna pomoc
 
Krízové situácie

Ako postupovať v 
krízových situáciách

Stav vodných tokov

Meteorologické a hydrologické výstrahy

Predpoveď počasia

RSS odber článkov
Chcete mať vždy najčerstvejšie správy z nášho webu ? Všetko je také ľahké. A pritom nemusíte stále sledovať naše stránky. Odber nových článkov na Váš počítač. Kliknite :
Povinné zverejňovanie
        
Zoznam zmlúv, faktúr a objednávok
         
Náš tip

Chcete vedieť novinky v 
našom regióne?
 Otvorí stránku Turistického informačného centra

  Informačné centrum Námestovo [Nové okno]

 Klaster Orava [Nové okno]

 Zoznam_lekárov

   Úvodná strana    arrow   Šport   arrow Stolnotenisový a volejbalový klub S-VK Trstená arrow Mužský volejbal je na ústupe, hoci máme majstrov Slovenska

Mužský volejbal je na ústupe, hoci máme majstrov Slovenska Tlač E-mail
24. May 2011

Mužský volejbal na Orave zaznamenáva v ostatných rokoch jasný ústup z niekdajších pozícií. Kde sú časy, keď oravskí muži v dresoch Tvrdošína a Novote „mútili“ vody druhej resp. prvej ligy, nehovoriac o časoch, keď bol trstenský volejbal na výslní... To je ale dávna história. Ukazuje sa, že všetko stálo na výbornej partii zainteresovaných. Tých volejbal skutočne stmeľoval. Kde hľadať príčiny úpadku? Úroveň sa nepodarí zdvihnúť už len z dôvodu nezáujmu pedagógov na školách.

„Ak si zoberieme, že dnes vám na školských kolách vo volejbale postačuje vedieť podávať, tak to je úbohé. Väčšinu šikovnejších chlapcov zlákajú k futbalu,“ analyzuje situáciu niekdajší tréner prvoligistov z Novote Ľubomír Paták. Ďalším veľkým problémom je zachovanie kontinuity na stredných školách. Učitelia telesnej výchovy sa ihneď informujú, kto je z Novote a Oravskej Polhory, kde majú aké-také výkonnostné garancie. Avšak ani tam to nie je „bezodná“ studňa, pričom sami ruku k dielu príliš nepodávajú. Pre dlhodobý úspech potrebujete v prvom rade zázemie a masovosť. Príkladom je účasť Novote v prvej volejbalovej lige mužov, kde pôsobila dva roky. Okrem výbornej partie mladých Novoťanov bol káder posilnený hráčmi z Tvrdošína, ktorí viackrát atakovali postupové pozície do prvej ligy. V Novoti to nakoniec vyšlo, udržateľnosť kádra však bola problematická, keďže išlo o jedinečnú generáciu chlapcov – dýchajúcu pre volejbal. Potom nastal pád, hráči sa rozutekali a Novoť v prvej lige po dvoch rokoch skončila. Oravský mužský volejbal by si z tejto situácie mal zobrať prípadné ponaučenie. V súčasnosti je stav, kedy sa všetkému necháva voľný priebeh. Vo všeobecnosti sa akceptuje nedostatočná športová príprava. Stolnotenisový a volejbalový klub v Trstenej je, čo sa týka mužského volejbalu, snáď najaktívnejší. V Oravskej volejbalovej lige – poriadanej v poľskej Jablonke - obsadil druhé miesto a takpovediac ešte drží zástavu mužského volejbalu u nás. O skvelé individuality však v našom regióne núdzu nemáme. Hocikto sa dnes pýta, kde sú osobnosti ako Demeter, bratia Patákovci, Vrabček, či Gejdoš? Neustále sa venujú volejbalu, ibaže nie na Orave. Najvýraznejší úspech sa nedávno podaril práve dvojici Boris Demeter, Matej Paták. Obaja v súčasnosti obliekajú dres bratislavského VKP, ktorý v tohtoročnej finálovej sérii o majstra Slovenska zdolal prekvapujúco hladko Humenné 4:0, pričom Oravci sa o to výrazne pričinili. Roman Vrabček a Martin Gejdoš (členovia S-VK Trstená) hrávajú súťažne za Martin, svoje volejbalové aktivity však prispôsobili zamestnaniu. Sila individualít na Orave je značná. Či ich však niekto dokáže podchytiť, nevedno. Tí, ktorí majú radi volejbal, vždy si nájdu cestu ako tento šport reformovať, či už prostredníctvom mužov, prípadne nežnejšieho pohlavia. Určite to však bude chcieť čas a opäť kus nadšenia.


(TB)

 

 
Dôležité linky
  
3D Kino Mier
ticketportal.png 
PHSR 2015-2022
Online knižnica mesta Trstená 
    
Verejné korčulovanie [Nové okno]
   
Naše mesto kliká zodpovedne.sk
                             
ZISS
   
  Nahlasovací formulár nelegálneho obsahu 
          
Pomoc.sk
  
Získané granty
 
Cesta okolo tatier
   
Komunitný plán sociálnych služieb 2016 - 2023
   
Zoznam FREE WIFI
  
Voľby NR SR 2016
    
Audiovizuálny fond
   
   Logo veža
    Kúria Logo 
   Euroregion Tatry
    EZUS Tatry

Vyhlásenie o prístupnosti | Správca obsahu: Mesto Trstená, Bernolákova 96/8, 028 01 Trstená, tel.043 5310 100
Technická podpora: webmaster | Vytvoril : Richard Gajniak - CompServis | Hosting : WEBGLOBE | © 2008-2020

www.trstena.sk
www.trstena.sk